KÖSÜRELİ MUSTAFA KORKMAZ VEFAT ETTİ

YUKARIÇAYLI KÖYÜ'NDEN İBRAHİM YAYLA VEFAT ETTİ

DANIŞMENTLİ NAİLE UYSAL VEFAT ETTİ

SARAÇLAR'IN ACI GÜNÜ: HATİCE SARAÇ VEFAT ETTİ

RAMAZAN ALKAYA VEFAT ETTİ

SORGUNCUKAHİLERLİ HALİME TAYRAN VEFAT ETTİ.

MEHMET ŞİMŞİR VEFAT ETTİ

KAVACIKLI MEHMET UZUN VEFAT ETTİ

Danişmentli Cemile Yılmaz Vefat Etti

SELİMLİ NAZİF YILDIZ VEFAT ETTİ.AŞAĞIÇAYLI KÖYÜ´NÜN ÖRNEK İNSANLARI

Yenipazar´ın Aşağıçaylı Köylüleri örnek bir davranış sergileyip torunlarına yaşayan bir köy bırakmak için bir araya geldiler.

Yenipazar´ın Aşağıçaylı Köylüleri örnek bir davranış sergileyip torunlarına yaşayan bir köy bırakmak için bir araya geldiler. Karınlarını doyurabilmek için yurdun birçok yöresine dağılan Aşağıçaylı Köylüleri, yıllar sonra bir araya gelip, gelecekte yok olacak olan köylerini çocuklarına ve torunlarına yaşayan bir köy olarak bırakmaya karar verdiler. 

Zamanında çayırında kuzuların otladığı Meşem Mevkiinde mesire alanı yapan Aşağıçaylılar, Bursa Gemlik´teki Borusan A.Ş.´de çalışan İbrahim Karakaya´nın, işyerinden hibe aldığı 350 fıstık çamlarını tam bir şölen, bayram havası içinde güle oynaya diktiler. Erkeklerin bir kısmı tenekede tavuk yaparken, köyün hanımları ise ortaklaşa aldıkları bir çuval undan çoktan gözleme yapıp, mis gibi kokusunu çoktan ormana yaymışlardı.

/resimler/2019-3/24/2250041600635.jpg

 Mesire alanı düzenlenip fıstık çamları dikilince önceden hazırlanan uzuun bir bayrak direği de dikildi Meşeme. Göndere al bayrak da çekilince milli duyguları kabaran gençler hep birlikte İstiklal Marşı´nı da okumayı ihmal etmediler.

Şenlik havası Tüfekle hedefi vurma yarışmasıyla devam etti. Köyün en keskin avcısı Fahrettin Karabulut sonuncu olurken, yarışmayı Fikri Selvi ve İsmail Adıyaman kazandı. 

/resimler/2019-3/24/2313012096219.jpg

Akşama ise şölen, kesilen kuzunun kavurmasını yemekle sona ererken,gelecek yıllarda bu etkinliği geleneksel hale getirip her yıl aynı yerde daha fazla katılımla bir araya gelinme sözü verildi. 

 Haber ve fotoğraflar için İbrahim Sarıkaya, Mehmet Yılmaz ve Uğur Yılmaz´a teşekkür ederiz.