MUSTAFA KAYA (TÜFEKÇİ) VEFAT ETTİ

NASUHLAR KÖYÜ'NDEN ALİ GÜNEŞ VEFAT ETTİ

FATMA ŞAHİN VEFAT ETTİ

EMİNE ÖZDEMİR VEFAT ETTİ

ERGÜN KOCA VEFAT ETTİ

ERGÜN ÖZMEN'İ GÖZYAŞLARI İLE SON YOLCUĞUNA UĞURLADIK

ERGÜN ÖZMEN'İ KAYBETTİK

MURATÇALİ HATİCE YILMAZ VEFAT ETTİ

NEVCİVAN KOCAALAN VEFAT ETTİ

S.AHLARLI ŞÜKRÜ KAZICI USTAYI KAYBETTİKBELEDİYE KULLANILMIŞ GİYSİ KUMBARASI KOYDU

Yenipazar Belediyesi yoksulların yararlanması için kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbarası koydu.

Yenipazar Belediyesi yoksulların yararlanması için kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbarası koydu. İkinci el giysi, tekstil ve ayakkabı gibi giyim eşyalarının geri kazanımı için yeni bir proje hazırlandı. Yeni Mahalle Mevlüt Bilici Caddesi yol kavşağına (Pazar Alanı Girişine) ve Cumhuriyet Alanında şadırvan yanına bırakılan, giysi atık kumbaralarından toplanan kıyafetlerin, kullanılabilir olanları ihtiyacı olanlara ulaştırılacak.

Kumbaralara giysi ve ayakkabı konabiliyor ve bu eşyaların mutlaka kullanılabilir durumda olması gerekmediği öğrenildi. Atık durumunda olan eşyalar da kumbaralara konuyor ve geri dönüşüme kazandırılmış oluyor. Kumbaralara bırakılan eşyalar belirli günlerde özel araçla toplanarak ayrıştırma merkezine götürülecek. Ayrıştırma merkezinde kullanılabilir olan kıyafetler ayrılarak temizlemeye gönderiliyor. Kullanılabilir olan giysi ve ayakkabıların gerekli temizliği yapıldıktan sonra 2. El Giysi Mağazası sayesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Kullanılabilir durumda olmayan giysi ve tekstil malzemeleri ise ayrıştırma merkezinde yapılan işlemlerin ardından geri dönüşüme gönderilecek.

Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden: ?Belediye olarak yeni bir Dayanışma ve Doğayı Koruma Projesine imzamızı attık. Tekstil atıklarının toplanması projesinin yeni olmasına rağmen vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi göreceğine eminim. İlk etapta Yeni Mahalle ve Çarşı Merkezine yerleştirdiğimiz kumbaralara gösterilen ilgi ne kadar yoğun olursa duruma göre kumbara sayısı çoğaltılacaktır. Hem doğayı koruyan hem de dayanışmayı büyüten bu kumbaralara ilginin önümüzdeki günlerde daha da artacağından eminim. Desteklerinden dolayı, Bilecik Belediye Başkanımız Sayın Nihat CAN´ a ve Öztürk Geri Dönüşüm firma sahibi Sayın Nihat Öztürk´ e teşekkür ederim? dedi.

 /resimler/2018-9/29/0948026023573.jpg

/resimler/2018-9/29/1004147448728.jpg