SARAÇLAR'IN ACI GÜNÜ: HATİCE SARAÇ VEFAT ETTİ

RAMAZAN ALKAYA VEFAT ETTİ

SORGUNCUKAHİLERLİ HALİME TAYRAN VEFAT ETTİ.

MEHMET ŞİMŞİR VEFAT ETTİ

KAVACIKLI MEHMET UZUN VEFAT ETTİ

Danişmentli Cemile Yılmaz Vefat Etti

SELİMLİ NAZİF YILDIZ VEFAT ETTİ.

SEVENLERİ TOPRAĞA VERDİ

İMDAT UYAR ELİM BİR KAZA SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

KEMAL ÖZTÜRK VEFAT ETTİBELEDİYE KULLANILMIŞ GİYSİ KUMBARASI KOYDU

Yenipazar Belediyesi yoksulların yararlanması için kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbarası koydu.

Yenipazar Belediyesi yoksulların yararlanması için kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbarası koydu. İkinci el giysi, tekstil ve ayakkabı gibi giyim eşyalarının geri kazanımı için yeni bir proje hazırlandı. Yeni Mahalle Mevlüt Bilici Caddesi yol kavşağına (Pazar Alanı Girişine) ve Cumhuriyet Alanında şadırvan yanına bırakılan, giysi atık kumbaralarından toplanan kıyafetlerin, kullanılabilir olanları ihtiyacı olanlara ulaştırılacak.

Kumbaralara giysi ve ayakkabı konabiliyor ve bu eşyaların mutlaka kullanılabilir durumda olması gerekmediği öğrenildi. Atık durumunda olan eşyalar da kumbaralara konuyor ve geri dönüşüme kazandırılmış oluyor. Kumbaralara bırakılan eşyalar belirli günlerde özel araçla toplanarak ayrıştırma merkezine götürülecek. Ayrıştırma merkezinde kullanılabilir olan kıyafetler ayrılarak temizlemeye gönderiliyor. Kullanılabilir olan giysi ve ayakkabıların gerekli temizliği yapıldıktan sonra 2. El Giysi Mağazası sayesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Kullanılabilir durumda olmayan giysi ve tekstil malzemeleri ise ayrıştırma merkezinde yapılan işlemlerin ardından geri dönüşüme gönderilecek.

Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden: ?Belediye olarak yeni bir Dayanışma ve Doğayı Koruma Projesine imzamızı attık. Tekstil atıklarının toplanması projesinin yeni olmasına rağmen vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi göreceğine eminim. İlk etapta Yeni Mahalle ve Çarşı Merkezine yerleştirdiğimiz kumbaralara gösterilen ilgi ne kadar yoğun olursa duruma göre kumbara sayısı çoğaltılacaktır. Hem doğayı koruyan hem de dayanışmayı büyüten bu kumbaralara ilginin önümüzdeki günlerde daha da artacağından eminim. Desteklerinden dolayı, Bilecik Belediye Başkanımız Sayın Nihat CAN´ a ve Öztürk Geri Dönüşüm firma sahibi Sayın Nihat Öztürk´ e teşekkür ederim? dedi.

 /resimler/2018-9/29/0948026023573.jpg

/resimler/2018-9/29/1004147448728.jpg