MEHMET SELVİ VEFAT ETTİ

MUSTAFA KAYA (TÜFEKÇİ) VEFAT ETTİ

NASUHLAR KÖYÜ'NDEN ALİ GÜNEŞ VEFAT ETTİ

FATMA ŞAHİN VEFAT ETTİ

EMİNE ÖZDEMİR VEFAT ETTİ

ERGÜN KOCA VEFAT ETTİ

ERGÜN ÖZMEN'İ GÖZYAŞLARI İLE SON YOLCUĞUNA UĞURLADIK

ERGÜN ÖZMEN'İ KAYBETTİK

MURATÇALİ HATİCE YILMAZ VEFAT ETTİ

NEVCİVAN KOCAALAN VEFAT ETTİBELEDİYE BAŞKANI İLHAN ÖZDEN 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI

Yenipazar Belediye Başkanı İlhan ÖZDEN, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı İlhan ÖZDEN’ in 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı :

Çanakkale Zaferinin 105. Yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajında; “Çanakkale, Türk’ ün gücünün bütün dünyaya bir kez daha ilan edilmesidir. Geçmişimizden dersler almak geleceğimizi kurmamıza yardımcı olur. Milleti millet yapan şeylerden bir tanesi de ortak tarih bilincidir. Çok şükür şanlı bir tarihimiz o tarihe sahip çıkacak genç ve dinamik kuşaklarımız, o kuşaklara Çanakkale ruhunu aşılayan büyüklerimiz var.

İmkansızlıklar içinde çok büyük fedakarlıklar ile kazanılan bu zafer, bizlere gurur, cesaret ve kendine güven duygusu vermiş, şartlar ne kadar zor olursa olsun millet olarak neleri başarabileceğimizi göstermiştir. Bugün bizlere düşen görev; atalarımızın bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ ni sonsuza kadar yaşatarak, birlik ve beraberliğimizi korumak, milli değerlerimize sahip çıkarak, bizden sonraki nesillere emanet etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.