MEHMET SELVİ VEFAT ETTİ

MUSTAFA KAYA (TÜFEKÇİ) VEFAT ETTİ

NASUHLAR KÖYÜ'NDEN ALİ GÜNEŞ VEFAT ETTİ

FATMA ŞAHİN VEFAT ETTİ

EMİNE ÖZDEMİR VEFAT ETTİ

ERGÜN KOCA VEFAT ETTİ

ERGÜN ÖZMEN'İ GÖZYAŞLARI İLE SON YOLCUĞUNA UĞURLADIK

ERGÜN ÖZMEN'İ KAYBETTİK

MURATÇALİ HATİCE YILMAZ VEFAT ETTİ

NEVCİVAN KOCAALAN VEFAT ETTİBELEDİYE HİZMET BİNASININ BORCU BİTTİ

Yenipazar Belediyesinin sırtından büyük bir yük kalktı. Belediye Başkanı İlhan Özden, Belediye Hizmet Binasının tüm borcunun ödendiğini müjdeledi.

Yenipazar Belediyesi Hizmet Binası 1998 yılında İller Bankasına borçlanarak yapımına başlandı ve 2000 yılında hizmete girdi. Geri ödemelerin taksitleri düşük ama uzun vadeye yayıldığından, kısa sürede borcun bitmesini isteyen Başkan İlhan Özden, 01.11.2014 yılında yeniden yapılandırmaya giderek ödeme miktarınıçoğaltıp taksit sayısını azaltma yoluna gitmiş ve bu ayın sonunda bitmesi gereken borcu 13.12.2019 tarihinde ödeyerek hizmet binasını Yenipazar Belediyesi'nin taşınmazları arasına katmıştır. 

Konuyla ilgili olarak Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden yapmış olduğu yazılı açıklaması şöyle:

“Yenipazar Belediyesinin gücü mevcut koşullarda rahatlıkla borcunu ödeyecek kapasitede, rahatlıkla yönetilecek konumda ve durumda, artık oturmuş bir belediyecilik anlayışı var. Bu bina borcunun ödenmesiyle birlikte Belediyemizde artık yağmurun ardından güneş açmıştır. Bizim ilkemiz, inancımız, kültürümüz gereği deryanın kenarında olsanız dahi, damlayı israf etmeyiniz. Bizim yönetim anlayışımız ve felsefemiz gereği bu duyarlılığı gösteriyoruz. Şu an kısıtlı olan imkânlarımızı çoğaltma çalışması içerisindeyiz, çoğalması da o imkânları israf etmemiz anlamına gelmez. Bizler yokluğu, yoksuzluğu bilen, her koşulda nasıl hareket edilmesini bilen bir anlayışa sahibiz. O açıdan burada baştan sona israf mantığı vardı da ben onu önlüyorum mantığı değil, daha dikkatli, daha etkin çalışmalar yapılarak israfa fırsat vermeme, bize verilen görevi vebal anlayışıyla hayata geçirip çalışmalar yapıyoruz. Elbette bunun da sonuçlarını alıyoruz, kazanan İlçemiz, devletimiz, ülkemiz oluyor. Allah israf edeni sevmez, kulu hiç sevmez. Vaktimizi, kaynaklarımızı israf etmeyeceğiz. İsraf olan yerde bereket olmaz”  

Fotoğraf içi Gülşen Uysal'a teşekkür ederiz.