KÖSÜRELİ MUSTAFA KORKMAZ VEFAT ETTİ

YUKARIÇAYLI KÖYÜ'NDEN İBRAHİM YAYLA VEFAT ETTİ

DANIŞMENTLİ NAİLE UYSAL VEFAT ETTİ

SARAÇLAR'IN ACI GÜNÜ: HATİCE SARAÇ VEFAT ETTİ

RAMAZAN ALKAYA VEFAT ETTİ

SORGUNCUKAHİLERLİ HALİME TAYRAN VEFAT ETTİ.

MEHMET ŞİMŞİR VEFAT ETTİ

KAVACIKLI MEHMET UZUN VEFAT ETTİ

Danişmentli Cemile Yılmaz Vefat Etti

SELİMLİ NAZİF YILDIZ VEFAT ETTİ.BİLECİK VALİSİ BİLAL ŞENTÜRK YENİPAZAR´A GELDİ

Bilecik´e yeni atanan Vali Bilal Şentürk, ilçeleri tanımak için çıktığı yolda yeni durağı Yenipazar oldu.

Bilecik´e yeni atanan Vali Bilal Şentürk, ilçeleri tanımak için çıktığı yolda yeni durağı Yenipazar oldu. Yenipazar Hükümet Konağı önünde Vali Şentürk´ü Kaymakam Yavuz Kartal, Belediye Başkanı İlhan Özden, İl Genel Meclis Üyeleri Necati Keser, Osman Varolu ve diğer yetkililer karşıladı.  

Bilecik Valisi Bilal Şentürk´e, Yenipazar ile ilgili brifing verildi. Vali Şentürk Daha sonra Belediye´ye geçerek, Belediye Başkanı İlhan Özden ile makamında görüştü.

Vali Bilal Şentürk kimdir?

/resimler/2019-2/7/1822543691752.jpg
 
1972´de Çaykara Ataköy´de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Samsun´da tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1996´da Samsun Kaymakam Adayı olarak memuriyete başladı. Sırasıyla Havza´da Kaymakam refikliği, Sakarya Hendek´te teftiş stajı, Antalya Akseki´de Kaymakam vekilliği yaptı. İngiltere Bath´ da 8 ay süreyle dil kursu ile çeşitli inceleme çalışmalarına katıldı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans yaptı. Düzce-Yığılca, Sivas-Doğanşar, Afyonkarahisar-Şuhut, Bitlis-Ahlat, Yalova-Termal´ de Kaymakam olarak görev yaptı İçişleri Bakanlığında İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü (Daire Başkan V.), Bakan Yardımcılığı Özel Kalem Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı görevlerinde bulundu. 28 Eylül 2015 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Devlet Denetleme Kurulu Üyeliği görevine, 20/06/2017 Tarih ve 2017/261 Sayılı kararname ile  Personel Genel Müdürlüğü görevine atanmış olup, 27/12/2018 Tarih ve 2018/260 Sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Bilecik Valisi olarak atanmıştır.
 
Vali ŞENTÜRK evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.
 
(Fotoğraflar için Yücel Kaya´ya teşekkür ederiz.)