KÖSÜRELİ MUSTAFA KORKMAZ VEFAT ETTİ

YUKARIÇAYLI KÖYÜ'NDEN İBRAHİM YAYLA VEFAT ETTİ

DANIŞMENTLİ NAİLE UYSAL VEFAT ETTİ

SARAÇLAR'IN ACI GÜNÜ: HATİCE SARAÇ VEFAT ETTİ

RAMAZAN ALKAYA VEFAT ETTİ

SORGUNCUKAHİLERLİ HALİME TAYRAN VEFAT ETTİ.

MEHMET ŞİMŞİR VEFAT ETTİ

KAVACIKLI MEHMET UZUN VEFAT ETTİ

Danişmentli Cemile Yılmaz Vefat Etti

SELİMLİ NAZİF YILDIZ VEFAT ETTİ.CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI GÖNÜL KAYA, KADIN HAKLARI GÜNÜNÜ KUTLADI

CHP Yenipazar Belediye Başkan Adayı Gönül Kaya, kadınlarımızın tüm dünya ülkelerinden önce seçme ve seçilme hakkı verilişinin 84. yıldönümünü kutladı.

CHP Yenipazar Belediye Başkan Adayı Gönül Kaya, kadınlarımızın tüm dünya ülkelerinden önce seçme ve seçilme hakkı verilişinin 84. yıldönümünü bir mesaj yayımlayarak kutladı. Kaya mesajında: 

"T.B.M.Meclisi 84 yıl önce bugün, 5 Aralık 1934 günü, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanıyan yasayı onayladı. Ne mutlu biz kadınlara ki, Dinimiz İslamiyette kadını ikinci sınıf birey olarak değil, toplumun eşit bireyi olarak kabul eder. Hatta kadının analık özelliği nedeniyle kadına öncelik tanır.

Yenipazarın tüm kadınlara sesleniyorum. Ben, sizlere duyduğum güvenle Yenipazar´da sizlerin sesi olmak istiyorum. Bu amaçla, Belediye Başkanlığı´na adayım.

Ben tek başıma sadece Gönül Kaya´yım. Hangi siyasi görüşte olursak olalım,  desteğinizle kadınların neler başarabileceğini birlikte kanıtlarız.
Kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren yasayı onaylayanları Yenipazarlı kadınlar adına saygı ve şükranla anıyorum. Bu vesileyle tüm kadınlara selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Gönül Kaya
CHP yenipazar belediye Başkan Adayı"