KATRAN KÖYÜ'NDEN ALİ CEYHAN VEFAT ETTİ

DEREKÖY MUHTARI CEMAL AKMEŞE VEFAT ETTİ

ERGÜN ÜNAL VEFAT ETTİ

NAZMİYE KAYA VEFAT ETTİ

İSMAİL AYDOĞDU VEFAT ETTİ

FECİ ÖLÜM YANARAK CAN VERDİ

MUHSİN SERTKAYA VEFAT ETTİ

MEHMET SELVİ VEFAT ETTİ

MUSTAFA KAYA (TÜFEKÇİ) VEFAT ETTİ

NASUHLAR KÖYÜ'NDEN ALİ GÜNEŞ VEFAT ETTİ

"ÇİFTÇİLERİMİZİN HAKLARINI SAVUNMALARINI İSTİYORUM"

Varolu: "Bilecikli çiftçilerimizin haklarını savunmalarını istiyorum" dedi.

MHP Yenipazar İl Genel Meclis Üyesi Osman Varolu, Doğu ve Güneydoğu illeri başta olmak üzere 50´ye yakın ilde hayvan alımına %80, yeni kurulacak hayvancılık işletmelerine de %50 hibe desteğinin olduğunu ifade ederek, ziraat odası başkanları, milletvekilleri ile Bilecikli bakanlara seslendi. Varolu: "Bilecikli çiftçilerimizin haklarını savunmalarını istiyorum" dedi.

/resimler/2016-2/5/1809115713790.jpg

Varolu yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: "Doğu ve Güneydoğu illeri başta olmak üzere 50´ye yakın ilde hayvan alımına %80, ahır ve ağıl yapımına %50 hibe desteği var. Bu iller arasında Bilecik yok. 

3-4 sene öncede aynı konu vardı. Yine Doğu ve Güneydoğu illerini kapsıyordu. O zaman da ben Sakarya Gazetesi´nde dile getirmiştim. Ziraat odası başkanlarına çağrıda bulunmuştum. O zaman toplanıp bir açıklama yapmamışlardı.

Ben tekrar ziraat odası başkanlarını göreve davet ediyorum. Bilecik çiftçileri adına konuşup haklarını aramalarını istiyorum. Aynı zamanda milletvekillerine de sesleniyorum. Bu konuyu TBMM´de gündeme getirip Bilecikli çiftçilerimizin haklarını savunmalarını istiyorum.

%80 hayvan alımına hibe yapılıyor. Bilecik´teki besici ve üreticilere yapılmıyor. Burada bir haksız rekabet doğuyor. Buradaki besici çiftçi %80 hibe verilen çiftçiyle nasıl rekabet edecek? Bilecik´teki çiftçimiz tarlasını traktörünü satmak zorunda kalacak. %80 hibe alan biriyle hiç destek alamayan kişi aynı yarışta olamaz. 

Bu illerin arasında Tarım ve Hayvancılık bakanımızın memleketi Artvin´de var, Konya´da var. Geride kalanlar doğu ve güneydoğu illeri. Bizim de Pazaryerili bakanlarımız var. Ak Partili arkadaşlar övünüyorlar onlarla. Ama maalesef bu konularda duyarsızlar. Ben buradan duyarlılığa davet ediyorum. Yenipazar, Gölpazarı hayvancılık ve tarım üzerine kurulu ilçelerimiz." dedi. 

Sinan Önce - Sakarya Gazetesi