MEHMET SELVİ VEFAT ETTİ

MUSTAFA KAYA (TÜFEKÇİ) VEFAT ETTİ

NASUHLAR KÖYÜ'NDEN ALİ GÜNEŞ VEFAT ETTİ

FATMA ŞAHİN VEFAT ETTİ

EMİNE ÖZDEMİR VEFAT ETTİ

ERGÜN KOCA VEFAT ETTİ

ERGÜN ÖZMEN'İ GÖZYAŞLARI İLE SON YOLCUĞUNA UĞURLADIK

ERGÜN ÖZMEN'İ KAYBETTİK

MURATÇALİ HATİCE YILMAZ VEFAT ETTİ

NEVCİVAN KOCAALAN VEFAT ETTİİL GENEL MECLİSİNDEN, GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİNE ONAY

Yenipazar İl Genel Meclis Üyesi Osman Varolu´nun köylere güneş enerjisi panellerinin kurulması için verdiği önerge oy birliği ile onaylandı.

Yenipazar İl Genel Meclis Üyesi Osman Varolu´nun köylere güneş enerjisi panellerinin kurulması için verdiği önerge oy birliği ile onaylandı. İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantısı 1´inci oturumunda sözlü önerge veren  İl Genel Meclisi Üyesi Milliyetçi  Hareket Partisi Yenipazar İl Genel Meclisi Üyesi Osman Varolu, vermiş olduğu sözlü önergede,  ?Özel İdare bünyesinde güneş enerjisi panelleri kuralım. Özel idare olarak, hazineye ait yerlerden belirlenecek alanlarda Güneş Enerjisi Panelleri kurma noktasında araştırılma yapılmasını öneriyorum. Üretilecek enerji noktasında özel idare bütçesine katkı sağlayacağını düşünüyorum? dedi. Verilen sözlü önerge oy birliğiyle kabul edilerek gündeme alındı ve komisyonlara havale edildi.

/resimler/2019-7/4/2357577979316.jpg

Konuyla ilgili görüştüğümüz Varolu: "İnşallah bu projemizi hayata geçirebilirsek buradan gelecek gelirle köylerimize daha iyi hizmetler getiririz. Herşeyi devletten beklemek yerine, bizler de Özel İdaremize nasıl gelir getirebilirize kafa yormalıyız. Özel İdare, güneş panellerinden elde ettiği elektriği Tedaşa  satıp para kazanacak, o kazanılan parayla da köylere yol ve hizmette kullanılacak." dedi.

 

Editör: Ergün Özmen
WhatsApp Hattı: 0532 787 24 61