MEHMET SELVİ VEFAT ETTİ

MUSTAFA KAYA (TÜFEKÇİ) VEFAT ETTİ

NASUHLAR KÖYÜ'NDEN ALİ GÜNEŞ VEFAT ETTİ

FATMA ŞAHİN VEFAT ETTİ

EMİNE ÖZDEMİR VEFAT ETTİ

ERGÜN KOCA VEFAT ETTİ

ERGÜN ÖZMEN'İ GÖZYAŞLARI İLE SON YOLCUĞUNA UĞURLADIK

ERGÜN ÖZMEN'İ KAYBETTİK

MURATÇALİ HATİCE YILMAZ VEFAT ETTİ

NEVCİVAN KOCAALAN VEFAT ETTİŞAİRİMİZ AŞIK ZİYA VAR, RADYO YENİPAZAR DİNLEYİCİLERİNE KİTAPLARINI İMZALADI

Yenipazarlı Şairimiz Aşık Ziya Var, ramazan gecelerinde Radyo Yenipazar´da düzenlediği, "Gönülden Nağmeler" isimli programını takip eden dinleyenlerine "Hasret Koydum Adını"isimli şiir kitabını imzalayarak gönderdi.

Yenipazarlı Şairimiz Aşık Ziya Var, ramazan boyunca geceleri Radyo Yenipazar´da düzenlediği,  "Gönülden Nağmeler" isimli programını takip eden dinleyenlerine "Hasret Koydum Adını"isimli şiir kitabını imzalayarak gönderdi. Yoğun ilgi gören programda dinleyenler sahura kadar radyoda sohbet edip müzik dinlediler. 

Aşık Ziya Var, çok yönlü bir sanatçımız. Uluslararası yarışmalarda ödül alıp Bilecik´in adını duyurdu. Kendisi hakkında bilgi istediğimizde şunları söyledi:

"Her ne kadar sanat ve edebiyat yolunda ilerlemek ve başarılarıma yenisini eklemek birinci hedefim olsa da memleketimiz Bilecik ve Yenipazar´ımızı gerek yurtici ve gerekse yurt disında tanıtmak da aynı değerdedir. Bununla ilgili Kültur Bakanlığı destekli Turkiye Sevdası kapsaminda "Tarihiyle Kültürüyle Bilecik Sevdası" ve "Sevdam Bilecik"şiirlerimle iki yil üst üste (2016-2017) birincilik ve şiire üstün hizmet ödülü kazandım ama benim icin asıl ödül memleketimiz adına bu ödulleri kazanmış olmamdır. Tabii ki memleketimizi tanıtımım sadece şiirlerle sınırlı değil; ozan kimliğimle katılmış olduğum bütün kültürel programlarda da ilk konuşmamı memleketimizi tanitarak yapıyorum ve mutlaka sahnemde Bilecik türkülerimize öncelik veriyorum. Yakın bir zamanda da çıkarmayı düşundüğüm sadece memleketimizle ilgili kültürel bir eser yazmaya başladığımın müjdesini de çok kıymetli hemşerilerimize vermiş olayım... Ramazan bayramı dolayısıyla da tüm hemşerilerimizin ve tüm islam aleminin bayramlarını en kalbi sevgi ve muhabbetlerimle kutlarım..." 

Şairimizin imzalayarak gönderdiği kitaplarını alan dinleyicilerden bazıları kitaplarla birlikte fotoğraf çektirerek gazetemize gönderdiler.

/resimler/2018-6/14/1643270651784.jpg 

Nurten Kahraman, aldığı imzalı kitap için: "Aşık Ziya Var hocam, Radyo Yenipazar dinleyenlerine kitabınızı gönderme jestiniz için kendi adıma çok teşekkür ediyorum, çok memnun oldum, tebrik ediyorum ve nice başarılar diliyorum" dedi.

/resimler/2018-6/14/1646176751202.jpg

Nurten Duman: "Dinleyenlerine göndermiş olduğu şiir kitabına çok teşekkür ediyorum. Bilecik ve bizler sizinle gurur duyuyoruz. Sağolun varolun güzel insan." dedi.

/resimler/2018-6/14/1647392727663.jpg

Gölpazarlı İşadamı Necati Uysal da radyomuzun takipçilerinden. O da imzalı kitabı için: "Çok değerli dostum Aşık Ziya Var ´ın Radyo Yenipazar dinleyicilerine ve şahsıma göndermiş olduğu şiir kitabı için çok teşekkür ederim. Bir çok uluslararası ve yurt içi etkinlik, şiir ve müzik festivallerinde Bilecik ilimizi başarı ile temsil etmiş, bizleri onurlandırmış değerli bir hemşehrimiz olarak yolun açık olsun. Başarılarının devamını dilerim. Doğum yeri Yenipazar ve Gölpazarı sevdalısı bir hemşehrimizdir."

/resimler/2018-6/14/1650394302778.jpg

Köylüm Aşık Ziya Var, Radyo Yenipazar´da sevilen programında dinleyici olduğum için beni de unutmamış. Kendisine çok teşekkür eder, başarılarının artarak devam etmesini dilerim.

/resimler/2018-6/14/1656513116517.jpg

Almanya´dan sürekli "Kırkalı11" nickiyle radyo dinleyicisi olan İsmet Özen: "Gurbetteki tek eğlencemiz, hemşerilerimizle sohbet edip hasret giderdiğimiz Radyo Yenipazar´da bu ramazan bir başka güzel geçti. Ziya Var´ın "Gönülden Nağmeler" isimli programı sayesinde hem eğlendik hem de imzalı kitabım oldu. Kendisine çok teşekkür ederim." dedi.

/resimler/2018-6/14/1848219781403.jpg