AYŞE SEZGİN


SOYKIRIMI KİM YAPMIŞ ?

Ayşe Sezgin'in soykırım iddiaları ile ilgili yazısı


SOYKIRIMI KİM YAPMIŞ???

250 yıllık tarihi yüzkarası olaylarla dolu olan ABD’nin zulüm ve soykırımları saymakla bitmez. Birleşik Devletler, bağımsızlığını ilan etmeyi başardıktan sonra, topraklarını genişletmek amacıyla 1830 yılında çıkarılan “Kızılderili Tehcir Yasası” ile bölgede yaşayan tüm yerlileri kendi topraklarından çıkardılar.

ABD’nin resmi devlet politikası olan Kızılderili soykırımı, Nazi Almanyası’nda Yahudilere karşı uygulanan soykırımdan çok daha büyük bir soykırımdı. ABD’nin resmi makamları Kızılderili kellesi başına 5 dolar ödemişti. ABD’liler, “Bu vahşi hayvanların yani Kızılderililerin tamamen imha edilmesi gerekiyor”, "En iyi yerli ölü yerlidir" politikasıyla kıtayı binlerce yıldır üzerinde yaşayan yerli halkın elinden zorla almıştı. Bu kapsamda ilk biyolojik silah, Kızılderililer üzerinde uygulandı. Sürgüne gönderilen Kızılderililere yardım olarak dağıtılan battaniyelere çiçek mikrobu bulaştırılarak çok sayıda yerlinin öldürülmesi sağlandı. Kızılderili soykırımıyla bugünkü Amerika’nın da temelleri atıldı. Dünyada en büyük soykırım suçlusu Amerika Birleşik Devletleri’dir. Tam yetmiş milyon Kızılderiliyi kendi vatanlarında katlettiler.
Tarihi yüz karası kan, zulüm ve katliamlarla dolu olan ABD, başta Vietnam, Japonya ve Kore olmak üzere, tarihi sırasıyla Küba, Panama, Guetemela, Nikaragua, Meksika, Filipinler, Afganistan, Irak, İran ve Suriye’de yüz binlerce sivili öldürüp, dünya tarihinin en büyük vahşet ve katliamlarına imza atmıştır.

Ve şimdi de soykırım iddialarıyla yeni bir senaryoyu sahnelemeye çalışmaktadır. 
 
600 yıllık Osmanlı Devleti, bünyesinde cok farklı etnik kökenleri,  dinleri,  mezhepleri barındırmis ve her birinin inanç özgürlüğünü,  can ve mal güvenliğini teminat altına almıştır. 
 
Soykırımmış...Hadi ordan!!!

SOYKIRIM ARIYORSAN SEN ONCE KENDI KANLI TARİHİNE BAK!

                    (Ayşe Sezgin)